Event Tickets - en to sv translation catalogue (84 entries)

en: News For Events Users
sv: Nyheter för Events Användare

en: Rate It
sv: Betygsätt det

en: Newsletter Signup
sv: Registrera för nyhetsbrev

en: Sign Up
sv: Registrera

en: Looking for More Features?
sv: Letar du efter mer funktionalitet?

en: Support Resources
sv: Supportresurser

en: FAQs, Documentation, Tutorials and Forums
sv: FAQ's, Dokumentation, Guider och Forum

en: Release Notes
sv: Release Anteckningar

en: Are you sure you want to delete this ticket? This cannot be undone.
sv: Är du säker på att du vill ta bort denna biljett? Det har kan inte ångras.

en: You are running Version %s and deserve a hug :-)
sv: Du kör version %s och förtjänar en kram :-)

en: Attendee %d
sv: Deltagare %d

en: View %s
sv: Visa %s

en: Update %s
sv: Uppdatera %s

en: Event Name or ID or Slug
sv: Evenemangsnamn eller ID eller slug

en: Ticket Name
sv: Biljettnamn

en: Ticket Description
sv: Biljettbeskrivning

en: Ticket Start Sale Date
sv: Startdatum biljettförsäljning

en: Ticket Start Sale Time
sv: Starttid biljettförsäljning

en: Ticket End Sale Date
sv: Slutdatum biljettförsäljning

en: Ticket End Sale Time
sv: Starttid biljettförsäljning

en: Ticket Stock
sv: Biljettantal

en: Cancel
sv: Avbryt

en:  and
sv: och

en: Getting Started
sv: Komma igång

en: Tickets
sv: Biljetter

en: Ticket #
sv: Biljett #

en: Security Code
sv: Säkerhetskod

en: Check in
sv: Boka

en: Undo Check in
sv: Ångra bokning

en: Print
sv: Skriv ut

en: Email
sv: E-post

en: Export
sv: Exportera

en: Filter by purchaser name, ticket #, order # or security code
sv: Filtrera på köp namn, biljett #, order # eller säkerhets kod

en: Delete
sv: Radera

en: Ticket header image
sv: Biljetthuvud bild

en: Set as ticket header
sv: Sätt som biljetthuvud

en: Your tickets from %s
sv: Dina biljetter från %s

en: (deleted)
sv: (borttagen)

en: Your ticket has been saved.
sv: Din biljett har sparats.

en: Your ticket has been deleted.
sv: Din biljett har raderats.

en: See who purchased tickets to this event
sv: Se vilka som köpt biljetter till denna evenemang

en: Attendees
sv: Deltagare

en: You need to select a user or type a valid email address
sv: Du måste välja en användare eller ange en giltig e-postadress

en: Sending...
sv: Skickar...

en: Columns
sv: Kolumner

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
sv: Du kan använda visningsval för att välja vilka kolumner du vill visa. Valen gäller tabellen nedan, i e-post, för utskrifter och för CSV-export.

en: Yes
sv: Ja

en: attendees
sv: deltagare

en: Attendee List for: %s
sv: Deltagarlista för: %s

en: Send the attendee list by email
sv: Skicka deltagarlistan per e-post

en: Select a User:
sv: Välj en användare:

en: Select...
sv: Välj...

en: or
sv: eller

en: Email Address:
sv: E-post:

en: Edit
sv: Redigera

en: Edit in %s
sv: Redigera i %s

en: View
sv: Visa

en: Sold %d
sv: Sålt %d

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
sv: Detta evenemang skapades med Community Events. Är du säker på att du vill sälja biljetter för det?

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
sv: Max bildstorlek i e-posten blir 580px i bredd gånger vilken höjd som helst och sedan skalas för mobiler. Om du vill använda "retina"-stöd, använd en bild med storleken 1160px i bredd.

en: Select an Image
sv: Välj en bild

en: Remove
sv: Ta bort

en: Add new ticket
sv: Lägg till ny biljett

en: Edit ticket
sv: Redigera biljett

en: Sell using:
sv: Sälj genom:

en: Ticket Name:
sv: Biljettnamn:

en: Ticket Description:
sv: Biljettbeskrivning:

en: Price:
sv: Pris:

en: (0 or empty for free tickets)
sv: (0 eller tomt fält för gratisbiljetter)

en: Sale Price:
sv: Försäljningspris:

en: (Current sale price - this can be managed via the product editor)
sv: (Nuvarande försäljningspris - Detta kan hanteras via produkt-editorn)

en: Start sale:
sv: Start försäljning:

en: End sale:
sv: Slut försäljning:

en: Save this ticket
sv: Spara denna biljett

en: Stock:
sv: Lager:

en: (Total available # of this ticket type. Once they're gone, ticket type is sold out.)
sv: (Totalt tillgängliga # av denna biljettypen. När de är slut är biljettypen slutsåld.)

en: Selling tickets for recurring events
sv: Sälja biljetter för upprepade evenemang

en: Attendee List
sv: Deltagarlista

en: Your tickets
sv: Dina biljetter

en: Ticket Type
sv: Biljettyp

en: Purchaser
sv: Köpare

en: %1$s out of %2$s available
sv: %1$s av %2$s tillgängliga

en: Out of stock!
sv: Slut i lager!

en: Event Tickets
sv: Evenemangsbiljetter
