Plugins - The Events Calendar - Stable (latest release) - en to eu_ES translation catalogue (825 entries)

en: Installed
eu_ES: Instalatuta

en: Installed Add-Ons
eu_ES: Instalatutako Gehigarriak

en: Tutorial
eu_ES: Tutoriala

[ctx: the final separator in a list of two or more items]
en:  and
eu_ES: eta

en: To begin using %1$s, please install and activate the latest version of %2$s.
eu_ES: %1$s erabiltzen hasteko, instalatu eta aktibatu %2$s(r)en azken bertsioa mesedez.

en: Unknown service message
eu_ES: Zerbitzu mezu ezezaguna

en: Unknown
eu_ES: Ezezaguna

en: Location
eu_ES: Kokalekua

en: Click to hide history
eu_ES: Egin klik historia ezkutatzeko

en: Click to view the history
eu_ES: Egin klik historia ikusteko

en: Ticket history:
eu_ES: Tiket historia:

[ctx: move tickets dialog]
en: Next &raquo;
eu_ES: Hurrengoa &raquo;

[ctx: %s Events plural label]
en: All %s
eu_ES: %s guztiak

en: Don't list me on the public attendee list
eu_ES: Ez nazazu bertaratutakoen zerrenda publikoan zerrendatu

en: Send RSVP confirmation to:
eu_ES: "Erantzun, mesedez" berrespena nori bidali:

en: Please fill in the RSVP confirmation name and email fields.
eu_ES: "Erantzun, mesedez" berrespenaren izena eta posta elektronikoa eremuak bete, mesedez.

en: Sold %1$d (units remaining: %2$s%3$s%4$s)
eu_ES: %1$d saldu dira (geratzen diren aleak: %2$s%3$s%4$s)

en:  pending: %1$d
eu_ES: zain: %1$d

[ctx: ticket stock message (cancelled stock)]
en:  cancelled: %1$d
eu_ES: ezeztatuta: %1$d

en: global inventory
eu_ES: inbentario orokorra

en: (%s sold) | (%s sold)
eu_ES[0]: (%s saldu da)
eu_ES[1]: (%s saldu dira)

en: Global stock level
eu_ES: Stock orokorraren maila

en: Enable global stock
eu_ES: Stock orokorra gaitu

en: Independent (do not use global stock)
eu_ES: Bereizia (stock orokorra ez erabili)

en: Use global stock but cap sales
eu_ES: Stock orokorra erabili baina salmentak mugatu

en: Use global stock
eu_ES: Stock orokorra erabili

en: It looks like you have modified your global stock settings but have not saved or updated the post.
eu_ES: Zure stock orokorraren hobespenak aldatu dituzu baina ez duzu bidalketa gorde edo eguneratu.

en: View order
eu_ES: Eskaria ikusi

en: Recent Template Changes
eu_ES: Duela gutxiko txantiloi aldaketak

en: Information about recent template changes and potentially impacted template overrides is provided below.
eu_ES: Duela gutxiko txantiloi aldaketei eta potentzialki eraginpetutako txantiloi gainidazketei buruzko informazioa jarraian aurkitu daiteke.

en: No notable template changes detected.
eu_ES: Ez dira txantiloi aldaketa aipagarririk antzeman.

en: based on %s version
eu_ES: %s bertsioan oinarritua

en: version data missing from override
eu_ES: gainidazketan bertsio datuak falta dira

en: Existing theme overrides that may need revision:
eu_ES: Baliteke ondoko itxura gainidazketek berrikuspena behar izatea:

en: Templates introduced or updated with this release (%s):
eu_ES: Bertsio honekin barruratu edo eguneratu diren txantiloiak (%s):

en: No notable changes detected
eu_ES: Ez dira aldaketa aipagarririk antzeman

en:  (View Full %1$s Description Here: %2$s)
eu_ES: (%1$s ekitaldiaren deskribapen osoa ikusteko: %2$s)

en: Organizer Featured Image
eu_ES: Antolatzailearen irudi nabarmendua

en: Venue Featured Image
eu_ES: Lekuaren irudi nabarmendua

en: Event Featured Image
eu_ES: Ekitaldiaren irudi nabarmendua

en: Confirm RSVP
eu_ES: "Erantzun, mesedez" berretsi

en: Full Name
eu_ES: Izen osoa

en: Out of stock!
eu_ES: Agortuta!

en: %1$s out of %2$s available
eu_ES: %2$s -(e)tik %1$s eskuragai

en: RSVP
eu_ES: "Erantzun, mesedez"

en: Post types that can have tickets
eu_ES: Sarrerak izan ditzazketen bidalketa motak

en: Ticket Settings
eu_ES: Sarrera hobespenak

en: Selling tickets for recurring events
eu_ES: Errepikatzen diren ekitaldietarako sarrerak saltzen

en: (Total available # of this ticket type. Once they're gone, ticket type is sold out.)
eu_ES: (Sarrera mota honetako zenbat ale dauden. Denak saltzen direnean, sarrera mota hau agortutzat emango da).

en: Stock:
eu_ES: Stocka:

en: If you don't set a start/end date for sales, tickets will be available from now until the event ends.
eu_ES: Sarrerak saltzeko hasiera/amaiera datarik zehazten ez baduzu, sarrerak une honetatik hasita eta ekitaldia amaitu arte eskuragarri egongo dira.

en: When will ticket sales occur?
eu_ES: Sarrerak noiz egongo dira salgai?

en: Edit Venue
eu_ES: Lekua editatu

en: Edit Event
eu_ES: Ekitaldia Editatu

en: Send Email
eu_ES: Posta elektronikoa bidali

en: Email sent successfully!
eu_ES: Posta elektronikoa ondo bidali da!

en: Error when sending the email
eu_ES: Errorea posta elektronikoa bidaltzean

en: Invalid User ID
eu_ES: Erabiltzaile ID baliaezina

en: Invalid Email
eu_ES: Posta elektroniko baliaezina

en: Empty user and email
eu_ES: Erabiltzailea eta posta elektronikoa hutsik daude

en: Invalid Event ID
eu_ES: Ekitaldi ID baliaezina

en: Cheatin Huh?
eu_ES: Tranpetan ari?

en: Post draft updated.
eu_ES: Bidalketaren zirriborroa eguneratu da.

en: Post scheduled.
eu_ES: Bidalketa programatu da.

en: Post submitted.
eu_ES: Bidalketa bidali da.

en: Post published. %1$s
eu_ES: Bidalketa argitaratu da. %1$s

en: Post updated. %1$s
eu_ES: Bidalketa eguneratu da. %1$s

en: Return to the %1$sAttendees Report%2$s.
eu_ES: %1$sBertaratutakoen txostenera%2$s itzuli.

en: (deleted)
eu_ES: (ezabatuta)

en: In order to RSVP, you must enter your name and a valid email address.
eu_ES: "Erantzun, mesedez" egiteko, zure izena eta baliozko posta elektroniko helbide bat sartu behar dituzu.

en: You can't RSVP more than the total remaining tickets.
eu_ES: Geratzen den sarrera kopurua baino gehiagorekin ezin duzu "Erantzun, mesedez" egin.

en: Your RSVP has been received! Check your email for your RSVP confirmation.
eu_ES: Zure "Erantzun, mesedez" jaso da! Zure posta elektronikoa konprobatu "Erantzun, mesedez" berrespena ikusteko.

en: Your tickets from %s
eu_ES: Zure %s-(e)ko sarrerak

[ctx: Attendee number]
en: Attendee %1$s
eu_ES: %1$s. partaidea

en: Already have Events Tickets Plus? You can %s in our premium support forums. Our support team monitors the forums and will respond to your thread within 24-48 hours (during the week).
eu_ES: Ekitaldi Sarrerak Plus (Events Tickets Plus) duzu? gure ordainpeko euskarri foroetan %s dezakezu. Gure euskarri taldeak foroak monitorizatzen ditu eta zure hariari 24-48 orduko  epean erantzungo diote (astegunetan).

en: Looking for more immediate support? We offer %1$s with the purchase of any of our premium plugins (like %2$s). Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays.
eu_ES: Berehalako euskarria behar duzu? Gure ordainpeko edozein plugin erosterakoan  (esaterako, %2$s), %1$s eskaintzen dugu. Lizentzia bat eskuratu eta bertan zuzenean bidalketa bat egiteko aukera izango duzu. Bidalketa astean zehar egin ezkero, erantzuna 24-48 orduko epean jasoko duzu.

en: Events Tickets Plus
eu_ES: Ekitaldi Sarrerak plus

en: We are committed to helping you sell tickets for your event. Check out our handy %s to get started.
eu_ES: Zure ekitaldirako sarrerak saltzen lagundu nahi zaitugu. Hasteko, gure %s erabilgarriari begirada bat bota.

en: Customizing Event Tickets
eu_ES: Ekitaldi sarrerak pertsonalizatzen

en: Support for Event Tickets
eu_ES: Ekitaldi sarrerentzako euskarria

en: When The Events Calendar and Event Tickets are both activated, The Events Calendar must be running version %1$s or greater. Please %2$supdate now.%3$s
eu_ES: Ekitaldi Sarrerak eta Ekitaldi Egutegia batera aktibatuta daudenean, Ekitaldi Egutegiaren bertsioa %1$s edo berriagoa izan behar da. %2$sEguneratu%3$s, mesedez.

en: Next %s
eu_ES: Hurrengo %s

en: Previous %s
eu_ES: Aurreko %s

en: %1$s%2$s%3$sInserted:%4$s A new item was inserted successfully. %5$s%2$s%3$sUpdated:%4$s An item was found with the same name and/or start date. The existing item was updated with the new value from the file.%5$s%2$s%3$sSkipped:%4$s A row was found in the CSV file that could not be imported. Please see below for the invalid rows.%5$s%6$s
eu_ES: %1$s%2$s%3$sTxertatu da:%4$s Elementu berri bat ondo txertatu da.
    %5$s%2$s%3$sEguneratu da:%4$s Izen eta/edo hasiera data bera duen elementu bat aurkitu da. Aldez aurretik zegoen elementua fitxategiko balio berriarekin eguneratu da.%5$s%2$s%3$sAlde batera utzi da:%4$s Inportatu ezin izan den errenkada bat aurkitu da CSV fitxategian. Errenkada baliaezinak azpian ikusi ditzakezu.%5$s%6$s

en: Upload a properly formatted, UTF-8 encoded CSV file. Not sure if your file is UTF-8 encoded? Make sure to specify the character encoding when you save the file, or pass it through a %sconversion tool%s.
eu_ES: Formatu egokia duen, UTF-8 kodeketa duen CSV fitxategi bat igo. Zure fitxategiak UTF-8 kodeketa duen ez dakizu? Fitxategia gordetzerakoan ziurtatu karaktere kodeketa adierazten duzula, edo bestela, %sbihurketa tresna%s batetik pasa ezazu.

en: Questions? %sWatch the video%s.
eu_ES: Galderarik? %sBideoa ikusi%s.

en: The settings below will impact events imported from files and other websites. Be sure to save your changes before starting to import events.
eu_ES: Azpiko ezarpenek beste webguneetatik eta fitxategietatik inportatutako ekitaldien gain eragina edukiko dute. Ziurtatu zure aldaketak gorde dituzula ekitaldiak inportatzen hasi baino lehen.

en: Next Day
eu_ES: Hurrengo eguna

en: Previous Day
eu_ES: Aurreko eguna

en: %s Name already exists
eu_ES: %s izena dagoeneko existitzen da

en: %s Name can not be empty
eu_ES: %s izena ezin da hutsa izan

en: Keep the Core Plugin %sFREE%s!
eu_ES: Oinarri plugina %sDOAN%s mantentzen lagundu!

en: No results were found for %1$s in or near %2$s.
eu_ES: Ez da %2$sren barne edo gertu dagoen %1$srako emaitzarik aurkitu.

en: There were no results found for %s.
eu_ES: %s-rako ez da emaitzarik aurkitu.

en: There were no results found for %s this month. Try searching next month.
eu_ES: Hilabete honetan ez da %s-rako emaitzik aurkitu. Hurrengo hilabetean bilatzen saiatu.

en: No %1$s scheduled for %2$s. Please try another day.
eu_ES: %2$s datarako ez dago %1$s programaturik. Beste egun bat probatu, mesedez.

en: Check out the %savailable add-ons%s.
eu_ES: Bota begirada bat %sgehigarri erabilgarriei%s.

en: Without a defined location your event will not display a %sGoogle Rich Snippet%s on the search results.
eu_ES: Kokapenik definitzen ez baduzu zure ekitaldiak ez du %sGoogle Rich Snippet%s-ik bistaratuko bilaketa emaitzetan.

en: %1$s scheduled for: %2$s.
eu_ES: %1$s data honetarako programatu da: %2$s

en: %1$s draft updated. %2$sPreview %3$s
eu_ES: %1$s zirriborroa eguneratu da. %2$sAurreikusi%3$s

en: %1$s scheduled for: %2$s. %3$sPreview %4$s
eu_ES: %1$s data honetarako programatu da: %2$s. %3$sAurreikusi%4$s

en: %1$s submitted. %2$sPreview %3$s
eu_ES: %1$s bidali da. %2$sAurreikusi%3$s

en: Event published. %1$sView %2$s
eu_ES: Ekitaldia argitaratu da. %1$sIkusi%2$s

en: %1$s updated. %2$sView %3$s
eu_ES: %1$s eguneratu da. %2$sIkusi%3$s

en: It appears as if the tribe-common libraries cannot be found! The directory should be in the "common/" directory in the events calendar plugin.
eu_ES: tribe-common liburutegiak ezin dira aurkitu! Direktorioa ekitaldi egutegia plugineko "common/" direktorioan egon beharko luke.

en: If you have a valid license for one of our paid plugins, you can %s in our premium support forums. Our support team monitors the forums and will respond to your thread within 24-48 hours (during the week).
eu_ES: Gure ordainpeko plugin batentzako baliozko lizentzia bat baduzu, gure ordainpeko euskarri foroetan %s dezakezu. Gure euskarri taldekideek foroak monitorizatzen dituzte eta zure hariari 24-48 orduko epean erantzuna emango diote (astean zehar).

en: post a thread
eu_ES: mezu bat bidali

en: <strong>Looking for more immediate support?</strong> We offer %1$s with the purchase of any of our premium plugins (like %2$s). Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays.
eu_ES: <strong>Berehalako euskarria behar duzu?</strong> Gure ordainpeko edozein plugin erosterakoan  (esaterako, %2$s), %1$s eskaintzen dugu. Lizentzia bat eskuratu eta bertan zuzenean bidalketa bat egiteko aukera izango duzu. Bidalketa astean zehar egin ezkero, erantzuna 24-48 orduko epean jasoko duzu.

en: If you have tried the above steps and are still having trouble, you can post a new thread to our %s. Our support staff monitors these forums once a week and would be happy to assist you there.
eu_ES: Goiko urratsak probatu ondoren oraindik arazorik baduzu, gure %s-ra gai berri bat bidali dezakezu. Gure euskarri taldekideek foro hauek astean behin monitorizatzen dituzte eta zu laguntzeko prest daude.

en: open-source forum on WordPress.org
eu_ES: kode-askeko foroa WordPress.org-en

en: <strong>Looking for more immediate support?</strong> We offer %s with the purchase of any of our premium plugins. Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays
eu_ES: <strong>Berehalako euskarria behar duzu?</strong> Gure ordainpeko edozein plugin erosterakoan %s eskaintzen dugu. Lizentzia bat eskuratu eta bertan zuzenean bidalketa bat egiteko aukera izango duzu. Bidalketa astean zehar egin ezkero, erantzuna 24-48 orduko epean jasoko duzu.

en: premium support on our website
eu_ES: gure webgunean ordainpeko euskarria

en: If you have tried the above steps and are still having trouble, you can post a new thread to our WordPress.org forums for %1$s or %2$s. Our support staff monitors these forums once a week and would be happy to assist you there.
eu_ES: Aurreko urrats guztiak probatu ondoren oraindik arazoak badituzu, gure %1$s edo %2$s-rako WordPress.org foroetara mezu bat bidali dezakezu. Gure laguntza taldeak foro hauek astean behin monitorizatzen ditu eta zu laguntzeko prest dago.

en: Events Tickets
eu_ES: Ekitaldi sarrerak

en: Customizing the Events plugins
eu_ES: Ekitaldi pluginak pertsonalizatzen

en: %s: Code and guides for customizing your calendar in useful and interesting ways.
eu_ES: %s: Egutegia modu erabilgarri eta interesgarrian pertsonalizatzeko kodea eta gidak.

en: Troubleshooting common problems
eu_ES: Ohiko arazoak konpontzen

en: %s: Do you see an issue with your calendar? Go here first to find where it’s coming from and how to fix it.
eu_ES: %s: Egutegiarekin arazoren bat eduki duzu? Hasteko hona joan arazoa nondik datorren eta nola zuzentzen den ikusteko.

en: Using stylesheets and page templates
eu_ES: Estilo orriak eta orrialde txantiloiak erabiltzen

en: %s: An overview of the default templates and styles that are included in the plugin, as well as how to change them.
eu_ES: %s: pluginarekin datozen txantiloi eta estilo lehenetsien gainbegirada bat, eta hauek nola aldatu.

en: Themer’s Guide
eu_ES: Itxura garatzailearentzako gida

en: %s: Our most comprehensive outline for customizing the calendar to suit your needs, including custom layouts and styles.
eu_ES: %s: Egutegia zure beharretara moldatzeko gida osoa, estilo eta diseinu pertsonalizatuak barne.

en: Features overview
eu_ES: Ezaugarrien bista orokorra

en: %s: A complete look at the features you can expect to see right out of the box as well as how to use them.
eu_ES: %s: Besterik ezean eskura dituzun ezaugarriak eta hauen erabilpenari buruzko xehetasunak.

en: Settings overview
eu_ES: Ezarpenen bista orokorra

en: %s: A thorough walkthrough of The Events Calendar and the settings that are available to you.
eu_ES: %s: Ekitaldi egutegiaren eta eskura dituzun ezarpenen gida osoa.

en: Support for The Events Calendar
eu_ES: Ekitaldi egutegirako euskarria

en: We are committed to helping make your calendar spectacular and have a wealth of resources available, including a handy %s to get your calendar up and running.
eu_ES: Zure egutegiak itxura ezin hobea izan dezan lagundu nahi zaitugu. Horretarako baliabide pila ditugu, zure egutegia martxan jartzeko %s praktiko bat barne.

en: New User Primer
eu_ES: Erabiltzaile berriarentzako gida

en: This Filter has been deprecated, to comply with WordPress Standards we are now using Underscores (_) instead of Dashes (-). From: "%s" To: "%s"
eu_ES: Iragazki hau zaharkitu egin da, WordPress-eko estandarrak betetzeko orain Azpimarra (_) erabiltzen dugu Gidoitxoen (-) ordez. "%s"-tik "%s"-ra

en: This Action has been deprecated, to comply with WordPress Standards we are now using Underscores (_) instead of Dashes (-). From: "%s" To: "%s"
eu_ES: Ekintza hau zaharkitu egin da, WordPress-eko estandarrak betetzeko orain Azpimarra (_) erabiltzen dugu Gidoitxoen (-) ordez. "%s"-tik "%s"-ra

en: Default status to use for imported events
eu_ES: Inportatutako ekitaldientzat erabiliko den egoera lehenetsia

en: CSV Import Settings
eu_ES: CSV inportatze ezarpenak

en: Clear
eu_ES: Garbitu

en: Add another %s
eu_ES: Beste %s bat gehitu

en: Create New %s
eu_ES: %s berria sortu

en: Unnamed %s
eu_ES: Izendatu gabeko %s

en: Only license fields for %1$snetwork activated%2$s plugins will be listed on this screen.
eu_ES: Pantaila honetan %1$ssare bitartez aktibatzen%2$s diren pluginen lizentzia eremuak bakarrik zerrendatuko dira.

en: Read more about our support policy
eu_ES: Gure euskarri politikari buruz gehiago irakurri

en: Please note that all hands-on support is provided via the forums. You can email or tweet at us… ​but we will probably point you back to the forums 😄
eu_ES: Gure euskarria foroen bitartez ematen dugula gogoan izan. Posta elektroniko bat idatzi edo txio bat bidali diezakiguzu baina ziuraski foroetan galdetzea eskatuko dizugu 😄

en: Search our support forum
eu_ES: Gure euskarri foroan bilatu

en: %s. There are very few issues we haven’t seen and it’s likely another user has already asked your question and gotten an answer from our support staff. While posting to the forums is open only to paid customers, they are open for anyone to search and review.
eu_ES: %s. Ikusi ez ditugun arazo oso gutxi daude eta litekeena da beste erabiltze batek galdera hori egin eta gure euskarri taldearen erantzun bat dagoeneko jaso izatea. Foroetan bidalketak egitea ordainpeko erabiltzaileei bakarrik baimentzen zaie, baina edukiak edonork bilatu eta berrikusi ditzake.

en: Test for a theme or plugin conflict
eu_ES: Itxura edo plugin gatazkarik dagoen frogatu

en: %s. Testing for an existing conflict is the best start for in-depth troubleshooting. We will often ask you to follow these steps when opening a new thread, so doing this ahead of time will be super helpful.
eu_ES: %s. Gatazkarik dagoen frogatzea arazo konponketarako abiapuntu hoberena da. Hari berri bat irekitzeko askotan urrats hauek jarraitzea eskatuko dizugu, beraz aldez aurretik eginda izatea ideia aparta da.

en: Check our Knowledgebase
eu_ES: Gure ezagutza-baseari begirada bat bota

en: %s. All of the common (and not-so-common) answers to questions we see are here. It’s often the fastest path to finding an answer!
eu_ES: %s. Askotan (eta ez hain maiz) ikusten ditugun galderen erantzunak bertan aurkitu ditzakezu. Askotan erantzun bat aurkitzeko biderik azkarrena da!

en: While the resources above help solve a majority of the issues we see, there are times you might be looking for extra support. If you need assistance using our plugins and would like us to take a look, please follow these steps:
eu_ES: Ikusten ditugun arazoen gehiengoa goiko baliabideekin konpondu daitezke, baina batzuetan euskarri gehigarria behar izatea gerta daiteke. Gure pluginak erabiltzeko laguntza behar baduzu eta gure langile batek zure arazoari begirada bat botatzea nahi baduzu, urrats hauek jarraitu, mesedez:

en: Getting More Help
eu_ES: Laguntza gehiago lortzeko

en: list of available functions
eu_ES: funtzio erabilgarrien zerrenda

en: <strong>Want to dive deeper?</strong> Check out our %s for developers.
eu_ES: <strong>Sakonago joan nahi duzu?</strong>Gure garatzaileentzako %s-ri begirada bat bota.

en: Knowledgebase
eu_ES: Ezagutza-basea

en: Our website’s %s is a great place to find tips and tricks for using and customizing our plugins.
eu_ES: Gure webguneko %s gure pluginak erabili eta pertsonalizatzeko aholkuak eta trikimailuak aurkitzeko leku ona da.

en: Getting Support
eu_ES: Euskarria lortzeko

en: Thanks you for using %s! All of us at Modern Tribe sincerely appreciate your support and we’re excited to see you using our plugins.
eu_ES: Eskerrik asko %s erabiltzeagatik! Modern Tribe-eko kideok zure laguntza prezatzen dugu eta gure pluginak erabiltzen ari zarela ikusteak asko pozten gaitu.

en: Optimize your site's event listings with %1$sThe Events Calendar%2$s, our free calendar plugin. Looking for additional functionality including recurring events, user-submission, advanced ticket sales and more? Check out our %3$spremium add-ons%4$s.
eu_ES: Zure webguneko ekitaldi zerrendaketa gure doako egutegi plugina, %1$sEkitaldi Egutegia%2$s, erabilita optimizatu. Ekitaldi errepikakorrak, erabiltzaile-bidalketak, sarrera salmenta aurreratua eta antzerako funtzionalitate gehigarria behar duzu? Bota begirada bat gure %3$ssordainpeko gehigarriei%4$s.

en: Thank you for using Event Tickets! All of us at Modern Tribe sincerely appreciate your support and we're excited to see you using our plugins. Check out our handy %1$sNew User Primer%2$s to get started.
eu_ES: Eskerrik asko Ekitaldi Sarrerak erabiltzeagatik! Modern Tribe-eko kideok zure laguntza prezatzen dugu eta gure pluginak erabiltzen ari zarela ikusteak asko pozten gaitu. Plugina erabiltzen hasteko, bota begirada bat gure %1$serabiltzaile berriaren oinarrizko eskuliburu%2$s erabilgarriari.

en: Enter the format to use for displaying dates with the year. Used when displaying a date in a future year.
eu_ES: Urtea duten datak bistaratzeko formatua sartu. Etorkizuneko urte bateko data bat bistaratzean erabiltzen da.

en: <a href="%s">edit Events settings</a>.
eu_ES: <a href="%s">ekidtaldien hobespenak editatu</a>.

en: Visit the Add-on Page
eu_ES: Gehigarrien orrialdea bisitatu

en: Plugin Inactive
eu_ES: Plugina ez aktibo

en: Plugin Active
eu_ES: Plugina aktibo

en: Rating:
eu_ES: Kalifikazioa:

en: Active Users:
eu_ES: Erabiltzaile aktiboak:

en: Install Plugin
eu_ES: Plugina instalatu

en: Install %s
eu_ES: Instalatu %s

en: Upgrade Plugin
eu_ES: Plugina eguneratu

en: Activate Plugin
eu_ES: Gaitu plugin-a

en: Activate %s
eu_ES: Aktibatu %s

en: Community Tickets
eu_ES: Komunitate sarrerak

en: Event Tickets Plus
eu_ES: Ekitaldi sarrerak plus

en: Events Filter Bar
eu_ES: Ekitaldien iragazki barra

en: Facebook Events
eu_ES: Facebook ekitaldiak

en: Eventbrite Tickets
eu_ES: Eventbrite sarrerak

en:  and
eu_ES:  eta

en: Turbo charge your posts admin for any custom post type with sortable filters and columns, and auto-registration of metaboxes.
eu_ES: Zure bidalketa kudeaketari turboa jarri edozein bidalketa mota pertsonalizatu, iragazki eta zutabe ordenagarriak, eta metakutxen erregistro automatikoa izateko.

en: Advanced Post Manager
eu_ES: Bidalketa kudeatzaile aurreratua

en: Events Tickets is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily sell tickets for your events.
eu_ES: Ekitaldi Sarrerak zure ekitaldietarako sarrerak era errazean saltzen uzten dizun tentuz eraikitako plugin hedagarri bat da.

en: Event Tickets
eu_ES: Ekitaldi sarrerak

en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events.
eu_ES: Ekitaldi Egutegia zure ekitaldiak era errazean partekatzen uzten dizun tentuz eraikitako plugin hedagarri bat da.

en: View %1$s %2$s | View All %1$s %2$s
eu_ES[0]: %1$s %2$s ikusi
eu_ES[1]: %1$s %2$s guztiak ikusi

en: Cancel
eu_ES: Ezeztatu

en: %s must be a positive number or percent.
eu_ES: %s zenbaki edo ehuneko positibo bat izan behar da.

en: Editing the ticket price is currently disallowed.
eu_ES: Sarreraren prezioa une honetan editatzea debekatuta dago.

note: Description of the plugin/theme
en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events. Beautiful. Solid. Awesome.
eu_ES: Ekitald Egutegia zure ekitaldiak era errazean partekatzen uzten dizun tentuz eraikitako plugin hedagarri bat da. Dotorea. Sendoa. Zoragarria.

en: There are no upcoming %s at this time.
eu_ES: Une honetan ez dago datorren %s.

en: View All %s
eu_ES: %s guztiak ikusi

en: Purchaser
eu_ES: Eroslea

en: Ticket Type
eu_ES: Sarrera mota

en: Your tickets
eu_ES: Zure sarrerak

en: Attendee List
eu_ES: Partaide zerrenda

en: %s Navigation
eu_ES: %s nabigazioa

en: Calendar Month Navigation
eu_ES: Hilabete egutegi nabigazioa

en: %s Tags:
eu_ES: %s etiketak:

en: View As
eu_ES: Bistaratze modua

en: Event Views Navigation
eu_ES: Ekitaldi bisten nabigazioa

en: Find %s
eu_ES: %s aurkitu

en: %s List Navigation
eu_ES: %s zerrenda nabigazioa

en: Find out more
eu_ES: Informazio gehiago

en: Day Navigation
eu_ES: Egun nabigazioa

en: Skipped row numbers: %s
eu_ES: Saltatutako errenkada zenbakiak: %s

en: The import statistics above have the following meaning:
eu_ES: Goiko inportatze estatistikek esanahi hau dute:

en: Skipped: %d
eu_ES: Saltatuta: %d

en: Updated: %d
eu_ES: Eguneratuta: %d

en: Inserted: %d
eu_ES: Txertatuta: %d

en: Import complete!
eu_ES: Inportatzea osatu da!

en: Import Result
eu_ES: Inportatze emaitza

en: Import CSV File
eu_ES: CSV fitxategia inportatu

en: This file has column names in the first row
eu_ES: Fitxategi honek zutabe izenak ditu lehenengo errenkadan

en: CSV File:
eu_ES: CSV fitxategia:

en: Import Type:
eu_ES: Inportatze mota:

en: One column in your CSV should have the Event title. Another should have the Event start date. All other fields are optional.
eu_ES: Zure CSVko zutabe batek ekitaldiaren izenburua eduki behar du. Beste batek ekitaldiaren hasiera data eduki behar du. Gainontzeko eremuak aukerakoak dira.

en: After importing your Organizers and Venues, import your Events:
eu_ES: Zure antolatzaileak eta egoitzak inportatu ondoren, zure ekitaldiak inportatu:

en: After you upload your file, you'll have the opportunity to indicate how the columns in your CSV map to fields in The Events Calendar.
eu_ES: Fitxategia igo ondoren, zure CSVko zutabeak Ekitaldi Egutegiko eremuekin nola mapatzen diren adierazteko aukera izango duzu.

en: One column in your CSV should have the Organizer/Venue name. All other fields are optional.
eu_ES: Zure CSVko zutabe batek antolatzailearen/egoitzaren izena eduki behar du. Gainontzeko eremuak aukerakoak dira.

en: Upload a CSV file with one record on each line. The first line may contain column names (check the box below).
eu_ES: Lerro bakoitzean erregistro bat duen CSV fitxategi bat igo. Lehenengo lerroak zutabe izenak eduki ditzake (ikusi azpiko kutxa).

en: Select the appropriate import type.
eu_ES: Inportatze mota egokia aukeratu.

en: To import organizers or venues:
eu_ES: Antolatzaileak edo egoitzak inportatzeko:

en: If your events have Organizers or Venues, please import those first.
eu_ES: Zure ekitaldiek antolatzailerik edo egoitzarik badute, mesedez lehenengo horiek inportatu.

en: Import Instructions
eu_ES: Argibideak inportatu

en: Events Import
eu_ES: Ekitaldiak inportatu

en: Save Settings
eu_ES: Ezarpenak gorde

en: Draft
eu_ES: Zirriborroa

en: Pending
eu_ES: Egiteke

en: Published
eu_ES: Argitaratuta

en: Import Settings
eu_ES: Inportatze ezarpenak

en: Instructions
eu_ES: Argibideak

en: Perform Import
eu_ES: Inportatzea gauzatu

en: Event Fields
eu_ES: Ekitaldi eremuak

en: Column Headings
eu_ES: Zutabeen goiburuak

en: Columns have been mapped based on your last import. Please ensure the selected fields match the columns in your CSV file.
eu_ES: Zutabeak zure azkeneko inportatzean oinarrituta mapatu dira. Zirutatu aukeratutako eremuak zure CSV fitxategiko zutabeekin bat datozela.

en: Column Mapping: %s
eu_ES: Zutabe mapatzea: %s

en: You %1$scannot%2$s use the same slug as above. The above should ideally be plural, and this singular.%3$sYour single Event URL is like: %4$s
eu_ES: Goiko slug berdina %1$sezin%2$s duzu erabili. Goikoa plurala izan beharko luke, eta hau singularra. %3$sZure ekitaldi baten URLaren itxura hau da: %4$s

en: Your current Events URL is %s
eu_ES: Zure uneko ekitaldien URLa %s da

en: %1$s for %2$s
eu_ES: %2$sko %1$s

en: Past %s
eu_ES: Igarotako %s

en: %1$s for %2$s - %3$s
eu_ES: %2$s - %3$s tarteko %1$s

en: Upcoming %s
eu_ES: Datozen %s

en: Click to view a Google Map
eu_ES: Egin klik Google Map bat ikusteko

en: Calendar powered by %sThe Events Calendar%s
eu_ES: Egutegi honek %sEkitaldi Egutegia%s erabiltzen du

en: %s for
eu_ES: Data honetarako %s

en: Find out more »
eu_ES: Informazio gehiago »

en: Loading %s
eu_ES: %s kargatzen

en: Tags:
eu_ES: Etiketak:

[ctx: category list label]
note: translators: %s is the singular translation of "Event"
en: %s Category | %s Categories
eu_ES[0]: Kategoria %s
eu_ES[1]: %s kategoria

en: Category
eu_ES: Kategoria

en: Tomorrow
eu_ES: Bihar

en: Yesterday
eu_ES: Atzo

en: The function needs to be passed an $event or used in the loop.
eu_ES: Funtzioa begiztan erabili behar da edo $event bat pasa behar zaio.

en: Origin:
eu_ES: Jatorria:

en: Details
eu_ES: Xehetasunak

en: Show widget only if there are upcoming events:
eu_ES: Widget-a soilik datozen ekitaldiak badaude erakutsi:

en: Show:
eu_ES: Erakutsi:

en: Title:
eu_ES: Izenburua:

en: Show Google Maps Link:
eu_ES: Google Maps esteka erakutsi:

en: Show Google Map:
eu_ES: Google Map erakutsi:

en: Postal Code:
eu_ES: Posta-kodea:

en: Select a State:
eu_ES: Estatu bat aukeratu:

en: State or Province:
eu_ES: Estatu edo probintzia:

en: Country:
eu_ES: Herrialdea:

en: City:
eu_ES: Hiria:

en: Appends the timezone to the end of event scheduling information &ndash; this can be useful when you have events in numerous different timezones.
eu_ES: Ekitaldi antolakuntzaren amaieran ordu-zona gehitzen du &ndash; hau erabilgarria da ekitaldiak ordu-zona desberdinetan dituzunean.

en: Show timezone
eu_ES: Ordu-zona erakutsi

en: Use the sitewide timezone everywhere
eu_ES: Webgune osoari dagokion ordu-zona erabili

en: Use the local timezones for each event
eu_ES: Ekitaldi bakoitzari dagokion ordu-zona erabili

en: Timezone mode
eu_ES: Ordu-zona modua

en: Timezone Settings
eu_ES: Ordu-zona ezarpenak

en: Click this button to update your database and take advantage of additional timezone capabilities. Please <a href="%s" target="_blank">configure WordPress</a> to use the correct timezone before clicking this button!
eu_ES: Zure datubasea eguneratu eta horrela ordu-zona gaitasun gehigarrietaz baliatzeko botoi hau sakatu. Botoi hau sakatu baino lehen, WordPress ordu-leku zuzena erabiltzeko<a href="%s" target="_blank">konfiguratu</a>, mesedez!

en: Update Timezone Data
eu_ES: Ordu-zona datuak eguneratu

en: Enable timezone support
eu_ES: Ordu-zona euskarria gaitu

en: Hide the following settings tabs on every site:
eu_ES: Webgune guztietan hobespen fitxa hauek ezkutatu:

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
eu_ES: Modern Tribe-ko Ekitaldi Egutegiko sare hobespen orokor guztiak hemen aldatu daitezke.

en: Network Settings
eu_ES: Sare hobespenak

en: %1$s Using our plugins in a multisite network? %2$s Please note that your license key will be applied to the entire network, not just this site.
eu_ES: %1$sGure pluginak webgune anitzeko sare batean erabiltzen ari zara?%2$s Kontutan izan zure lizentzia gakoa sare osoan aplikatuko da, ez bakarrik zure webgunean.

en: News and Tutorials
eu_ES: Berriak eta tutoretzak

en: Premium Add-Ons
eu_ES: Ordainpeko Gehigarriak

en: Requires:
eu_ES: Betekizunak:

en: Latest Version:
eu_ES: Azkeneko bertsioa:

en: More...
eu_ES: Gehiago...

en: Events Calendar PRO
eu_ES: PRO Ekitaldi Egutegia

en: You are up to date!
eu_ES: Azkeneko bertsioa duzu!

en: You need to upgrade!
eu_ES: Eguneraketa bat behar duzu!

[ctx: not available]
en: n/a
eu_ES: e/e

en: Debug Bar Plugin
eu_ES: Arazketa barra plugina

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
eu_ES: Aukera hau gaitu arazketa informazioa logatzeko. Besterik adierazi ezean, datuak zure zerbitzariko PHP errore logan idatziko dira. Log mezuak zure arakatzailean ikusi nahi badituzu, %s instalatzea eta arazketa irteeran "Tribe" fitxa bilatzea gomendatzen dizugu.

en: Debug mode
eu_ES: Arazketa modua

en: View the page that displayed when you updated the plugin.
eu_ES: Plugina eguneratu zenuenean bistaratu zenuen orrialdea ikusi.

en: View Update Page
eu_ES: Eguneraketa orrialdea ikusi

en: View the page that displayed when you initially installed the plugin.
eu_ES: Plugina instalatu zenuenean bistaratu zenuen orrialdea ikusi.

en: View Welcome Page
eu_ES: Ongietorri orrialdea ikusi

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
eu_ES: Ekitaldi Egutegia 3.0 bertsioa baino zaharragoa den bertsio batetik eguneratzerakoan bikoiztutako leku eta antolatzaileak aurkitu ditzakezu. Botoi honetan sakatu leku eta antolatzaile berberak automatikoki elkartzeko.

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
eu_ES: Antolatzaileak eta egoitzak bikoiztu

en: Miscellaneous Settings
eu_ES: Askotariko hobespenak

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
eu_ES: 0 = zoomik ez; 21 = zoom asko.

en: Google Maps default zoom level
eu_ES: Google Maps-en zoom maila lehenetsia

en: Check to enable maps for events and venues.
eu_ES: Markatu egoitzentzat eta ekitaldientzat mapak gaitzeko

en: Enable Google Maps
eu_ES: Google Maps gaitu

en: Map Settings
eu_ES: Mapa ezarpenak

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
eu_ES: Normalean dibisa sinboloa balioaren aurretik jartzen da. Aukera hau gaitzen bada, sinboloa balioaren ondoren azalduko da.

en: Currency symbol follows value
eu_ES: Dibisa sinboloa balioaren ondoren

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
eu_ES: Ekitaldi kostuetarako lehenetsitako dibisa sinboloa zehaztu. Kontutan hartu honek etorkizuneko ekitaldietan soilik eragingo duela, eta egindako aldaketak ez direla atzeraeraginez aplikatuko.

en: Default currency symbol
eu_ES: Lehenetsitako dibisa sinboloa

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
eu_ES: Gauerdiaren ondoren jarraitzen duen ekitaldi bat duzu? ekitaldi horren amaiera baina haratago dagoen ordu bat aukerau ekitaldia hurrengo eguneko egutegian azaltzea ekiditzeko.

en: End of day cutoff
eu_ES: Egun amaierako limitea

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
eu_ES: Goikoa plurala izan behar luke eta beste hau singularra.<br />Zure ekitaldi batetarako URLa hau da: %s

en: Single event URL slug
eu_ES: Ekitaldi bakarrerako URL slug-a

en: Here is the iCal feed URL for your events:
eu_ES: Zure ekitaldientzako iCal jarioaren URLa:

en: Your current events URL is: %s
eu_ES: Zure uneko ekitaldi URLa hau da: %s

en: The slug used for building the events URL.
eu_ES: Ekitaldien URLa eraikitzeko erabiliko den slug-a.

en: You cannot edit the slug for your events page as you do not have pretty permalinks enabled. The current URL for your events page is <a href="%1$s">%2$s</a>. In order to edit the slug here, <a href="%3$soptions-permalink.php">enable pretty permalinks</a>.
eu_ES: Esteka iraunkor politak gaituta ez dituzunez ezin duzu ekitaldi orrialdearen slug-a editatu. Zure ekitaldi orrialdearen uneko URLa <a href="%1$s">%2$s</a> da. Bertako slug-a editatzeko, <a href="%3$soptions-permalink.php">esteka iraunkor politak gaitu</a>.

en: Events URL slug
eu_ES: Ekitaldien URLrako slug-a

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
eu_ES: Ekitaldiak webguneko beste bidalketekin erakutsi. Nahiz eta kutxa hau markatu, ekitaldiak lehenetsitako ekitaldi orrialdean azaltzen jarraituko dute.

en: Include events in main blog loop
eu_ES: Blogeko begizta nagusian ekitaldiak barneratu

en: Enable comments on event pages.
eu_ES: Ekitaldi orrialdeetan iruzkinak gaitu.

en: Show comments
eu_ES: Iruzkinak erakutsi

en: Enable live ajax for datepicker on front end (User submit not required).
eu_ES: Webgunean zuzeneko ajax gaitu data aukeratzailean (Erabiltzailearen bidali ez da derrigorrezkoa).

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
eu_ES: Bistaratze hobespen fitxan "Ekitaldi bilaketa barra desgaitu" markatuta dagoenean aukera hau desgaituta dago.

en: Use Javascript to control date filtering
eu_ES: Javascript erabili data iragazpena kontrolatzeko

en: Number of events to show per page
eu_ES: Orrialde bakoitzeko erakutsi beharreko ekitaldi kopurua

en: General Settings
eu_ES: Hobespen orokorrak

en: Show The Events Calendar link
eu_ES: Ekitaldi Egutegi esteka erakutsi

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
eu_ES: "Plugin hau zoragarria da! Modern Tribe-eko kideei egin duten lan ona eskertu beharko nieke." bezalako zerbait pentsatzen ari zara? eskatu dezakegun sari hoberena jendearen aintzatespena da. Gehitu ezazu zure egutegiaren behekaldean Ekitaldi Egutegi proiektuari erreferentzia egiten dion testu lauko esteka txiki bat.

en: See an example of the link
eu_ES: Esketaren adibide bat ikusi

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
eu_ES: "Plugin hau zoragarria da! Modern Tribe-eko kideei egin duten lan ona eskertu beharko nieke." bezalako zerbait pentsatzen ari zara? eskatu dezakegun sari hoberena jendearen aintzatespena da. Gehitu ezazu zure egutegiaren behekaldean Ekitaldi Egutegi proiektuari erreferentzia egiten dion testu lauko esteka txiki bat.

en: We hope our plugin is helping you out.
eu_ES: Gure plugina lagungarria izatea espero dugu.

en: Check out the available add-ons
eu_ES: Erabilgarri dauden gehigarriak ikusi

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
eu_ES: Errepikatzen diren ekitaldiak, metadatu pertsonalizatuak, komunitate ekitaldiak, sarrera salmentak eta antzeko funtzionalitate gehigarriak bilatzen ari zara?

en: Right here
eu_ES: Hementxe

en: Where's my calendar?
eu_ES: Non dago nire egutegia?

en: Finding your calendar.
eu_ES: Zure egutegia aurkitzen.

en: Finding & extending your calendar.
eu_ES: Zure egutegia aurkitu eta zabaltzen.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
eu_ES: HTML ezagutzen baduzu, ekitaldi txantiloiaren ondoren kode gehigarria erantsi dezakezu. Itxura batzuek diseinu edo estiloarekin laguntzeko behar izan dezakete.

en: Add HTML after event content
eu_ES: Ekitaldiaren edukiaren ondoren HTML gehitu

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
eu_ES: HTML ezagutzen baduzu, ekitaldi txantiloiaren aurretik kode gehigarria erantsi dezakezu. Itxura batzuek diseinu edo estiloarekin laguntzeko behar izan dezakete.

en: Add HTML before event content
eu_ES: Ekitaldiaren edukiaren aurretik HTML gehitu

en: Advanced Template Settings
eu_ES: Txantiloi ezarpen aurreratuak

en: Select the date format to use in datepickers
eu_ES: Data aukeratzailean erabiltzeko data formatua aukeratu

en: Datepicker Date Format
eu_ES: Data aukeratzailearen data formatua

en: Enter the separator that will be used between the start and end time of an event.
eu_ES: Ekitaldi baten hasiera eta amaiera denboraren tartean erabiliko den bereizlea sartu.

en: Time range separator
eu_ES: Denbora tarte bereizlea

en: Enter the separator that will be placed between the date and time, when both are shown.
eu_ES: Data eta orduaren tartean (biak bistaratzen direnean) jarriko den bereizlea sartu.

en: Date time separator
eu_ES: Data eta ordu bereizlea

en: Enter the format to use for dates that show a month and year only. Used on month view.
eu_ES: Hilabetea eta urtea bakarrik erakusten duten datak bistaratzeko formatua sartu. Hilabete bistan erabiltzen da.

en: Month and year format
eu_ES: Urte eta hilabete formatua

en: Enter the format to use for displaying dates without a year. Used when showing an event from the current year.
eu_ES: Urtea erakusten ez duten datak bistaratzeko erabiliko den formatua sartu. Urte honetako ekitaldi bat erakustean erabiltzen da.

en: Date without year
eu_ES: Data urterik gabe

en: Date with year
eu_ES: Data urtearekin

en: <p>The following three fields accept the date format options available to the php date() function. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Learn how to make your own date format here</a>.</p>
eu_ES: <p>Ondoko hiru eremuek php-ko date() funtzioak onartzen dituen data formatu aukerak onartzen dituzte. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Zure berezko data formatu bat egiteko argibideak hemen aurkitu ditzakezu</a>.</p>

en: Date Format Settings
eu_ES: Data formatu hobespenak

en: Check this to cache your month view HTML in transients, which can help improve calendar speed on sites with many events. <a href="%s">Read more</a>.
eu_ES: Markatu hau zure hilabete bistako HTML iragankorretan katxeatzeko. Honek ekitaldi asko dituzten webguneetako egutegien kargatze abiadura hobetzeko baliagarria izan daiteke. <a href="%s">Gehiago irakurri</a>.

en: Enable the Month View Cache
eu_ES: Hilabete bistaren katxea gaitu

en: Change the default 3 events per day in month view. Please note there may be performance issues if you set this too high. <a href="%s">Read more</a>.
eu_ES: Hilabete bistako lehenetsitako eguneko 3 ekitaldi bistaratzea aldatu. Kontutan hartu balio hau asko handitu ezkero, errendimendu arazoak egon daitezkeela. <a href="%s">Gehiago irakurri</a>.

en: Month view events per day
eu_ES: Hilabete bistako eguneko ekitaldi kopurua

en: Check this to use the classic header.
eu_ES: Markatu hau goiburu klasikoa erabiltzeko.

en: Disable the Event Search Bar
eu_ES: Ekitaldi bilatze barra desgaitu

en: Default view
eu_ES: Bista lehenetsia

en: You must select at least one view.
eu_ES: Gutxienez bista bat aukeratu behar duzu.

en: Enable event views
eu_ES: Ekitaldi bistak gaitu

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
eu_ES: Zure egutegiaren eta ekitaldi edukien itxura kontrolatzeko orrialde txantiloi bat aukeratu.

en: Events template
eu_ES: Ekitaldien txantiloia

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
eu_ES: Zure ekitaldi orrialdeentzako erabat diseinatutako eta estilotutako itxura bat.

en: Tribe Events Styles
eu_ES: Tribe Events estiloak

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
eu_ES: Xehetasun handiagoko estilotzea, estiloak zure itxuratik hartzen saiatzen da.

en: Full Styles
eu_ES: Estilo osoak

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
eu_ES: Egutegi eta aste bistak bezalako antolakuntza konplexuak lortzeko adina css bakarrik dakarte.

en: Skeleton Styles
eu_ES: Funtsezko estiloak

en: Default stylesheet used for events templates
eu_ES: Ekitaldi txantiloietan erabiliko den estilo-orri lehenetsia

en: Basic Template Settings
eu_ES: Oinarrizko txantiloi ezarpenak

en: The settings below control the display of your calendar. If things don't look right, try switching between the three style sheet options or pick a page template from your theme.</p><p>There are going to be situations where no out-of-the-box template is 100&#37; perfect. Check out our <a href="%s">our themer's guide</a> for instructions on custom modifications.
eu_ES: Azpiko hobespenek egutegiaren bistaratzea kontrolatzen dute. Gauzak behar bezala azaltzen ez badira, hiru estilo-orri aukerak aldatzea edo zure itxurarako orrialde txantiloi bat aukeratzea probatu.</p><p>&#37;100 perfektua den serieko txantilorik ez egotea gertatuko da batzuetan. Gure <a href="%s">itxuragilearen gidari</a> begirada bat bota aldaketa pertsonalizatuak nola egiten diren jakiteko.

en: Display Settings
eu_ES: Bistaratze ezarpenak

en: Default Page Template
eu_ES: Lehenetsitako orrialde txantiloia

en: Default Events Template
eu_ES: Lehenetsitako ekitaldi txantiloia

en: Save this ticket
eu_ES: Sarrera hau gorde

en: End sale:
eu_ES: Merkealdiaren amaiera:

en: Start sale:
eu_ES: Merkealdiaren hasiera:

en: (Current sale price - this can be managed via the product editor)
eu_ES: (Uneko beherapen prezioa - produktu editorearekin kudeatu daiteke)

en: Sale Price:
eu_ES: Beherapen prezioa:

en: (0 or empty for free tickets)
eu_ES: (0 edo hutsik doako sarrerentzat)

en: Price:
eu_ES: Prezioa:

en: Ticket Description:
eu_ES: Sarreraren deskribapena:

en: Ticket Name:
eu_ES: Sarreraren izena:

en: Sell using:
eu_ES: Hau erabilita saldu:

en: Edit ticket
eu_ES: Sarrera editatu

en: Add new ticket
eu_ES: Sarrera berria gehitu

en: Remove
eu_ES: Kendu

en: Select an Image
eu_ES: Irudi bat aukeratu

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
eu_ES: Posta elektronikoko irudiaren tamaina maximoa 580px-ko zabalera eta edozein altuera edukiko du, eta mugikorrentzat berdimentsionatuko da. "Retina" bateragarritasuna nahi baduzu 1160px-ko zabalera duen irudi bat erabili.

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
eu_ES: Ekitaldi hau komunitate ekitaldiak erabilita sortu zen. Ziur zaude ekitaldi honetarako sarrerak saldu nahi dituzula?

en: Sold %d
eu_ES: %d saldu dira

en: View
eu_ES: Ikusi

en: Edit in %s
eu_ES: %s-n editatu

en: Edit
eu_ES: Editatu

en: Email Address:
eu_ES: Posta elektroniko helbidea:

en: or
eu_ES: edo

en: Select...
eu_ES: Aukeratu...

en: Select a User:
eu_ES: Erabiltzaile bat aukeratu:

en: Send the attendee list by email
eu_ES: Partaideen zerrenda posta elektronikoz bidali

en: Address:
eu_ES: Helbidea:

en: %s Name Already Exists
eu_ES: %s izena dagoeneko existitzen da

en: Email:
eu_ES: Posta elektronikoa:

en: Website:
eu_ES: Webgunea:

en: Phone:
eu_ES: Telefonoa:

en: %s Name:
eu_ES: %s izena:

en: Enter a 0 for %s that are free or leave blank to hide the field.
eu_ES: 0 sartu doakoak diren %s-entzako edo hutsik utzi eremua ezkutatzeko.

en: Cost:
eu_ES: Prezioa:

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
eu_ES: Prezioaren ondoren

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
eu_ES: Prezioa baino lehen

en: Currency Symbol:
eu_ES: Dibisa sinboloa:

en: %s Cost
eu_ES: %s prezioa

en: URL:
eu_ES: URLa:

en: %s Website
eu_ES: %s webgunea

en: Timezone:
eu_ES: Ordu-zona:

en: End Date &amp; Time:
eu_ES: Amaiera data eta ordua:

en: YYYY-MM-DD
eu_ES: UUUU-HH-EE

en: Start Date &amp; Time:
eu_ES: Hasiera data eta ordua:

en: All Day %s:
eu_ES: Egun osoko %s:

en: You have changed the recurrence rules of this %1$s.  Saving the %1$s will update all future %2$s.  If you did not mean to change all %2$s, then please refresh the page.
eu_ES: %1$s honen errepikapen arauak aldatu dituzu. %1$s gordetzean etorkizuneko %2$s guztiak eguneratuko dira. %2$s guztiak aldatzea nahi ez baduzu, orrialdea freskatu, mesedez.

en: Time &amp; Date
eu_ES: Ordua eta data

en: When events are sticky in month view, they'll display first in the list of events shown within a given day block.
eu_ES: Ekitaldiak hilabete bistan itsaskorrak direnean, egun konkretu baten blokeko zerrendan azaltzen den lehenengo gauza izango dira.

en: Sticky in Month View
eu_ES: Hilabete bistan itsaskor egin

en: Hide From %s Listings
eu_ES: %s zerrendetatik ezkutatu

en: Product Releases, Tutorials and Community Activity
eu_ES: Produktu argitalpenak, tutoretzak eta komunitatearen aktibitatea

en: Get the Skinny on the Latest Updates
eu_ES: Azkeneko eguneraketen laburpena lortu

en: Release Notes
eu_ES: Argitalpen oharrak

en: FAQs, Documentation, Tutorials and Forums
eu_ES: FAQ, dokumentazioa, tutorialak eta foroak

en: Support Resources
eu_ES: Laguntza baliabideak

en: Addons for Community, Tickets, Filters, Facebook and more.
eu_ES: Facebook-erako, iragazkietarako, sarrerentzako, komunitaterako eta bestelakoetarako gehigarriak.

en: Looking for More Features?
eu_ES: Ezaugarri gehiagoren bila zabiltza?

en: Check out the New User Primer &amp; Tutorials
eu_ES: Erabiltzaile berriaren oinarrizko eskuliburuari eta tutoretzei begirada bat bota

en: Getting Started
eu_ES: Lehenengo urratsak

en: Newsletter Signup
eu_ES: Berri buletinera harpidetu

en: News For Events Users
eu_ES: Ekitaldien erabiltzaileentzako berriak

en: Filters
eu_ES: Iragazkiak

en: Community Events
eu_ES: Komunitateko ekitaldiak

en: Looking for Something Special?
eu_ES: Zerbait berezia bilatzen ari zara?

en: Sign Up
eu_ES: Erregistratu

en: We send out discounts to our core users via our newsletter.
eu_ES: Gure erabiltzaile nagusiei gure berri buletinaren bitartez deskontuak bidaltzen dizkiegu.

en: PSST... Want a Discount?
eu_ES: Aizu... deskontu bat nahi duzu?

en: Rate It
eu_ES: Kalifikatu

en: Every time you rate %s5 stars%s, a fairy is born. Okay maybe not, but more happy users mean more contributions and help on the forums. The community NEEDS your voice.
eu_ES: %s5 izarreko%s kalifikazioa ematen duzun bakoitzean, maitagarri bat jaiotzen da. Beno, agian ez, baina pozik dauden erabiltzaile gehiago egoteak foroetan laguntza gehiago eta ekarpen gehiago egotea suposatzen du. Komunitateak zure ahotsa BEHAR du.

en: You are running Version %s and deserve a hug :-)
eu_ES: %s bertsioa erabiltzen ari zara eta besarkada bat merezi duzu :-)

en: Use this to share calendar data with Google Calendar, Apple iCal and other compatible apps
eu_ES: Hau erabili egutegi datuak Google Calendar, Apple iCal eta beste aplikazio bateragarriekin partekatzeko.

en: Listed %s
eu_ES: Zerrendatutako %s

en: Day's %s
eu_ES: Eguneko %s

en: Week's %s
eu_ES: Asteko %s

en: Month's %s
eu_ES: Hilabeteko %s

en: iCal Export
eu_ES: iCal-era esportatu

en: Download .ics file
eu_ES: .ics fitxategia jaitsi

en: Add to Google Calendar
eu_ES: Google Calendar-era gehitu

en: %1$s %2$s iCal Feed
eu_ES: %1$s %2$s iCal Jarioa

en: West Virginia
eu_ES: Mendebaldeko Virginia

en: South Dakota
eu_ES: Hego Dakota

en: South Carolina
eu_ES: Hego Carolina

en: North Dakota
eu_ES: Ipar Dakota

en: North Carolina
eu_ES: Ipar Carolina

en: District of Columbia
eu_ES: Columbiako Barrutia

en: Western Sahara
eu_ES: Mendebaldeko Sahara

en: Wallis And Futuna Islands
eu_ES: Wallis eta Futuna Uharteak

en: Virgin Islands (U.S.)
eu_ES: Birjina Uharteak (Estatubatuarrak)

en: Virgin Islands (British)
eu_ES: Birjina Uharteak (Britaniarrak)

en: United States Minor Outlying Islands
eu_ES: Estatu Batuetako itsasoz haraindiko uharteak

en: United Kingdom
eu_ES: Erresuma Batua

en: United Arab Emirates
eu_ES: Arabiar Emirerri Batuak

en: Ukraine
eu_ES: Ukrania

en: Turks And Caicos Islands
eu_ES: Turks eta Caicos Uharteak

en: Turkey
eu_ES: Turkia

en: Trinidad And Tobago
eu_ES: Trinidad eta Tobago

en: Thailand
eu_ES: Tailandia

en: Tanzania, United Republic Of
eu_ES: Tanzania

en: Syrian Arab Republic
eu_ES: Siriako Arabiar Errepublika

en: Switzerland
eu_ES: Suitza

en: Sweden
eu_ES: Suedia

en: Swaziland
eu_ES: Swazilandia

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
eu_ES: Svalbard eta Jan Mayen Uharteak

en: Suriname
eu_ES: Surinam

en: St. Pierre And Miquelon
eu_ES: Saint-Pierre eta Mikelune

en: St. Helena
eu_ES: Santa Helena

en: Spain
eu_ES: Espainia

en: South Georgia, South Sandwich Islands
eu_ES: Hegoaldeko Georgia eta Hegoaldeko Sandwich Uharteak

en: South Africa
eu_ES: Hegoafrika

en: Solomon Islands
eu_ES: Salomon Uharteak

en: Slovenia
eu_ES: Eslovenia

en: Slovakia (Slovak Republic)
eu_ES: Eslovakia (Eslovakiar Errepublika)

en: Singapore
eu_ES: Singapur

en: Sierra Leone
eu_ES: Sierra Leona

en: Seychelles
eu_ES: Seychelleak

en: Sao Tome And Principe
eu_ES: São Tomé eta Príncipe

en: Saint Vincent And The Grenadines
eu_ES: Saint Vincent eta Grenadinak

en: Saint Lucia
eu_ES: Santa Luzia

en: Saint Kitts And Nevis
eu_ES: Saint Kitts eta Nevis

en: Rwanda
eu_ES: Ruanda

en: Russian Federation
eu_ES: Errusiar Federakundea

en: Romania
eu_ES: Errumania

en: Reunion
eu_ES: Réunion

en: Poland
eu_ES: Polonia

en: Philippines
eu_ES: Filipinak

en: Papua New Guinea
eu_ES: Papua Ginea Berria

en: Norway
eu_ES: Norbegia

en: Northern Mariana Islands
eu_ES: Iparraldeko Mariana Uharteak

en: Norfolk Island
eu_ES: Norfolk Uhartea

en: Nicaragua
eu_ES: Nikaragua

en: New Zealand
eu_ES: Zeelanda Berria

en: New Caledonia
eu_ES: Kaledonia Berria

en: Netherlands Antilles
eu_ES: Herbeheretako Antillak

en: Netherlands
eu_ES: Herbehereak

en: Mozambique
eu_ES: Mozambike

en: Morocco
eu_ES: Maroko

en: Monaco
eu_ES: Monako

en: Moldova, Republic Of
eu_ES: Moldavia

en: Micronesia, Federated States Of
eu_ES: Mikronesia

en: Mauritius
eu_ES: Maurizio

en: Martinique
eu_ES: Martinika

en: Marshall Islands
eu_ES: Marshall Uharteak

en: Maldives
eu_ES: Maldivak

en: Malaysia
eu_ES: Malasia

en: Madagascar
eu_ES: Madagaskar

en: Macedonia
eu_ES: Mazedonia

en: Luxembourg
eu_ES: Luxemburgo

en: Lithuania
eu_ES: Lituania

en: Lesotho
eu_ES: Lesoto

en: Lebanon
eu_ES: Libano

en: Latvia
eu_ES: Letonia

en: Lao People's Democratic Republic
eu_ES: Laoko Herri Errepublika Demokratikoa

en: Korea, Republic Of
eu_ES: Koreako Errepublika

en: Korea, Democratic People's Republic Of
eu_ES: Koreako Herri Errepublika Demokratikoa

en: Kenya
eu_ES: Kenia

en: Jordan
eu_ES: Jordania

en: Japan
eu_ES: Japonia

en: Jamaica
eu_ES: Jamaika

en: Italy
eu_ES: Italia

en: Ireland
eu_ES: Irlanda

en: Iraq
eu_ES: Irak

en: Iran (Islamic Republic Of)
eu_ES: Iran (Errepublika Islamikoa)

en: Iceland
eu_ES: Islandia

en: Hungary
eu_ES: Hungaria

en: Holy See (Vatican City State)
eu_ES: Vatikano Hiria

en: Heard And Mc Donald Islands
eu_ES: Heard eta Mc Donald Uharteak

en: Guinea-Bissau
eu_ES: Ginea-Bisau

en: Guinea
eu_ES: Ginea

en: Guadeloupe
eu_ES: Guadalupe

en: Greenland
eu_ES: Groenlandia

en: Greece
eu_ES: Grezia

en: Ghana
eu_ES: Gana

en: Germany
eu_ES: Alemania

en: French Southern Territories
eu_ES: Frantziako Hegoaldeko Lurraldeak

en: French Polynesia
eu_ES: Frantziar Polinesia

en: French Guiana
eu_ES: Frantziar Guiana

en: France, Metropolitan
eu_ES: Frantzia, Metropolia

en: France
eu_ES: Frantzia

en: Finland
eu_ES: Finlandia

en: Faroe Islands
eu_ES: Faroe Uharteak

en: Falkland Islands (Malvinas)
eu_ES: Falkland Uharteak (Malvinak)

en: Ethiopia
eu_ES: Etiopia

en: Equatorial Guinea
eu_ES: Ekuatore Ginea

en: Egypt
eu_ES: Egipto

en: Ecuador
eu_ES: Ekuador

en: East Timor
eu_ES: Ekialdeko Timor

en: Dominican Republic
eu_ES: Dominikar Errepublika

en: Denmark
eu_ES: Danimarka

en: Czech Republic
eu_ES: Txekiar Errepublika

en: Cyprus
eu_ES: Txipre

en: Cuba
eu_ES: Kuba

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
eu_ES: Kroazia

en: Cook Islands
eu_ES: Cook Uharteak

en: Congo, The Democratic Republic Of The
eu_ES: Kongoko Errepublika Demokratikoa

en: Congo
eu_ES: Kongo

en: Comoros
eu_ES: Komoros

en: Colombia
eu_ES: Kolonbia

en: Cocos (Keeling) Islands
eu_ES: Cocos (Keeling) Uharteak

en: Christmas Island
eu_ES: Christmas Uhartea

en: China
eu_ES: Txina

en: Chile
eu_ES: Txile

en: Chad
eu_ES: Txad

en: Central African Republic
eu_ES: Afrika Erdiko Errepublika

en: Cayman Islands
eu_ES: Cayman Uharteak

en: Cape Verde
eu_ES: Cabo Verde

en: Cameroon
eu_ES: Kamerun

en: Cambodia
eu_ES: Kanbodia

en: British Indian Ocean Territory
eu_ES: Indiako Ozeanoko Britainiar Lurraldea

en: Brazil
eu_ES: Brasil

en: Bouvet Island
eu_ES: Bouvet Uhartea

en: Bosnia And Herzegowina
eu_ES: Bosnia eta Herzegovina

en: Bhutan
eu_ES: Butan

en: Belgium
eu_ES: Belgika

en: Belarus
eu_ES: Bielorrusia

en: Antigua And Barbuda
eu_ES: Antigua eta Barbuda

en: Antarctica
eu_ES: Antartika

en: Anguilla
eu_ES: Angilla

en: American Samoa
eu_ES: Amerikar Samoa

en: Afghanistan
eu_ES: Afganistan

en: Select a Country:
eu_ES: Herrialde bat aukeratu:

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
eu_ES: Herrialde zerrenda lerro bakoitzeko herrialde batekin formatatu behar da, ondoko formatua jarraituz: <br>US, Estatu Batuak<br>UK, Erresuma Batua.

en: %s must be a phone number.
eu_ES: %s telefono zenbaki bat izan behar da.

en: %s must consist of 5 numbers.
eu_ES: %s 5 zenbakiz osatuta egon behar da.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
eu_ES: %s letretaz, zuriunetaz, apostrofetaz eta gidoietaz soilik osatuta egon behar da.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
eu_ES: %s letretaz, zenbakietaz, gidoietaz, apostrofetaz eta zuriunetaz soilik osatuta egon behar da.

en: %s must be a number between 0 and 21.
eu_ES: %s 0 eta 21 tarteko zenbaki bat izan behar da.

en: %s must be a number or percentage.
eu_ES: %s zenbaki bat edo ehuneko bat izan behar da.

en: %s cannot be a duplicate
eu_ES: %s ezin da kopia bat izan

en: %s cannot be the same as %s.
eu_ES: %s ezin da %s-ren berbera izan.

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
eu_ES: Alderaketa egiaztapenak huts egin du, %s eremurako alderaketa baliorik eman ez delako

en: %s must have a value that's part of its options.
eu_ES: %s bere aukeretan dagoen balio bat eduki behar du.

en: %s must be a valid absolute URL.
eu_ES: %s URL absolutu baliagarri bat izan behar da.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
eu_ES: %s slug baliagarri bat izan behar da (zenbakiak, letrak, gidoiak eta azpimarrak).

en: %s must be a positive number.
eu_ES: %s zenbaki positibo bat izan behar da.

en: %s must contain numbers, letters and dots only
eu_ES: %s zenbakiak, letrak eta puntuak bakarrik eduki behar ditu

en: %s must contain numbers and letters only
eu_ES: %s zenbakiak eta letrak bakarrik eduki behar ditu

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
eu_ES: funtzio izen honekin:

en: Non-existant field validation function passed
eu_ES: Existitzen ez den eremu balioztatze funtzio bat pasatu da

en: Field ID:
eu_ES: Eremu IDa:

en: Invalid or incomplete field passed
eu_ES: Baliazina edo osatugabea dagoen eremu bat pasatu da

en: Attendee List for: %s
eu_ES: %s-rako partaide zerrenda

en: attendees
eu_ES: partaideak

en: Yes
eu_ES: Bai

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
eu_ES: Pantaila aukerak erabili dezakezu zein zutabe ikusi nahi dituzun aukeratzeko. Egindako aukerak azpiko taulan, posta elektronikoan, inprimatzerakoan eta CSV esportatzean funtzionatzen du.

en: Columns
eu_ES: Zutabeak

en: Sending...
eu_ES: Bidaltzen...

en: You need to select a user or type a valid email address
eu_ES: Erabiltzaile bat aukeratu edo posta elektroniko elektroniko helbide zuzen bat idatzi behar duzu.

en: Attendees
eu_ES: Partaideak

en: See who purchased tickets to this event
eu_ES: Ekitaldi honetarako sarrerak nork erosi dituen ikusi

en: Your ticket has been deleted.
eu_ES: Zure sarrera ezabatu egin da.

en: Your ticket has been saved.
eu_ES: Zure sarrera gorde egin da.

en: Set as ticket header
eu_ES: Sarrerako goiburu bezala ezarri

en: Ticket header image
eu_ES: Sarreraren goiburuko irudia

en: Tickets
eu_ES: Sarrerak

en: Delete
eu_ES: Ezabatu

en: Filter by purchaser name, ticket #, order # or security code
eu_ES: Erosle izenaren, sarrera zenbakiaren, eskari zenbakiaren edo segurtasun kodearen arabera iragazi

en: Export
eu_ES: Esportatu

en: Email
eu_ES: E-posta

en: Print
eu_ES: Inprimatu

en: Undo Check in
eu_ES: Izen ematea desegin

en: Check in
eu_ES: Izen ematea

en: Security Code
eu_ES: Segurtasun kodea

en: Ticket #
eu_ES: Sarrera zkbia.

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
eu_ES: Txantiloi hobetsiak azpidirektorio egokira mugitu behar dira: tribe_get_template_part('%s')

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
eu_ES: Txantiloi hobetsiak azpidirektorio egokira mugitu behar dira: %s

en: No previous %s
eu_ES: Ez dago aurreko %s

en: No matching %1$s listed under %2$s. Please try viewing the full calendar for a complete list of %3$s.
eu_ES: %2$s pean ez da bat datorren %1$s-rik aurkitu. %3$s zerrenda osoa bistaratzeko egutegi osoa ikusten saiatu, mesedez.

en: No upcoming %1$s listed under %2$s. Check out upcoming %3$s for this category or view the full calendar.
eu_ES: %2$s azpian zerrendatuta dagoen datorren %1$s ez dago. Kategori honentzako datozen %3$s-ei begirada bat bota edo egutegi osoa ikusi.

en: This %s has passed.
eu_ES: %s hau amaitu da.

en: The requested date "%s" was not valid &ndash; showing the current month instead
eu_ES: Eskatutako "%s" data ez da baliozkoa &ndash; bere ordez uneko hilabetea erakutsiko da

en: There were no results found.
eu_ES: Ez da emaitzarik aurkitu.

en: No matching %1$s listed under %2$s. Please try viewing the full calendar for a complete list of events.
eu_ES: %2$s pean ez da bat datorren %1$s-rik aurkitu. Ekitaldien zerrenda osoa bistaratzeko egutegi osoa ikusten saiatu, mesedez.

en: No matching %1$s listed under %2$s scheduled for %3$s. Please try another day.
eu_ES: %2$s pean ez da %3$s-rako programatutako bat datorren %1$s-rik aurkitu. Beste egun batekin saiatu, mesedez.

en: Ongoing
eu_ES: Martxan

en: All Day
eu_ES: Egun osoa

en: Rewrite rules were purged on load of this help page. Chances are there is a rewrite rule flush occurring in a plugin or theme!
eu_ES: Berridazketa arauak laguntza orri hau kargatzean garbitu egin dira. Litekeena da plugin edo itxura batean berridazketa arau hustutze bat egotea.

en: Unknown or not set
eu_ES: Ezezaguna edo zehaztugabea

en: System Information
eu_ES: Sistemaren informazioa

en: There are no fields setup for this tab yet.
eu_ES: Fitxa honetarako eremurik oraindik ez da konfiguratu.

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
eu_ES[0]: Goiko hobespena ez da gorde. Gainontzeko hobespenak ondo gorde dira.
eu_ES[1]: Goiko hobespenak ez dira gorde. Gainontzeko hobespenak ondo gorde dira.

en: None of your settings were saved. Please try again.
eu_ES: Zure hobespenak ez dira gorde. Saiatu berriz, mesedez.

en: Your form had the following errors:
eu_ES: Zure inprimakiak ondoko erroreak ditu:

en: The request wasn't sent from this tab.
eu_ES: Eskaera ez da fitxa honetatik bidali.

en: The request was sent insecurely.
eu_ES: Eskaera segurtasunik gabe bidali da.

en: You don't have permission to do that.
eu_ES: Ez duzu hori egiteko baimenik.

en: Save Changes
eu_ES: Aldaketak gorde

en: You've requested a non-existent tab.
eu_ES: Existitzen ez den fitxa bat eskatu duzu.

en: %s Settings
eu_ES: %s hobespenak

en: Events Settings
eu_ES: Ekitaldien hobespenak

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact %ssupport%s.
eu_ES: Hara! Balidatzaile honek arazoren bat dauka. Mesedez %slaguntza-zerbitzuarekin%s harremanetan jarri.

en: Valid Key! Expires on %s
eu_ES: Baliozko gakoa! %s-an iraungitzen da

en: Sorry, key validation server is not available.
eu_ES: Barkatu, gako egiaztatze zerbitzaria ez dago erabilgarri.

en: unknown date
eu_ES: data ezezaguna

en: License key(s) updated.
eu_ES: Lizentzia gakoa(k) eguneratu d(ir)a.

en: A valid license key is required for support and updates
eu_ES: Eguneraketentzat eta euskarriarentzat baliozko gako bat beharrezkoa da.

en: License Key
eu_ES: Lizentzia gakoa

en: Error
eu_ES: Errorea

en: Once Every 30 Mins
eu_ES: 30 minututan behin

en: Day Of
eu_ES: Egun honetan

en: %s From
eu_ES: Data honetatik aurrera dauden %s

en: %s In
eu_ES: Epe honetako %s

en: Date
eu_ES: Data

en: Search
eu_ES: Bilatu

en: Day
eu_ES: Eguna

en: Month
eu_ES: Hilabetea

en: List
eu_ES: Zerrenda

en: Calendar
eu_ES: Egutegia

en: Settings
eu_ES: Ezarpenak

en: Add %s
eu_ES: %s gehitu

en: View Calendar
eu_ES: Egutegia ikusi

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
eu_ES: Errepikatzen diren ekitaldiak, sarrera salmenta, publikoki bidalitako ekitaldiak, bista berriak eta antzerako funtzionalitate gehigarriak bilatzen ari zara?

en: Additional Functionality
eu_ES: Funtzionalitate gehigarria

en: News from Modern Tribe
eu_ES: Modern Tribe-ren berriak

en: View All Add-Ons
eu_ES: Gehigarri guztiak ikusi

en: Support
eu_ES: Euskarria

en: %s Information
eu_ES: %s informazioa

en: %s Options
eu_ES: %s aukerak

en: Date out of range.
eu_ES: Data barrutitik kanpo dago.

en: all
eu_ES: guztiak

en: events
eu_ES: ekitaldiak

en: event
eu_ES: ekitaldia

en: page
eu_ES: orrialdea

en: Network
eu_ES: Sarea

en: Done
eu_ES: Eginda

en: Today
eu_ES: Gaur

en: Prev
eu_ES: Aurrekoa

en: Next
eu_ES: Hurrengoa

en: No saved %s exists.
eu_ES: Ez dago gordetako %s.

en: Available %s
eu_ES: %s erabilgarriak

en: My %s
eu_ES: Nire %s

en: Use New %s
eu_ES: %s berria erabili

en: %s draft updated.
eu_ES: %s zirriborroa eguneratu da.

en: %s submitted.
eu_ES: %s bidali da.

en: %s published.
eu_ES: %s argitaratu da.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: %s restored to revision from %s
eu_ES: %s berrikuspenera leheneratu da %s-tik

note: translators: Publish box date format, see http://php.net/date
en: M j, Y @ G:i
eu_ES: M j, Y &ndash; G:i

en: %s saved.
eu_ES: %s gorde da.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: %1$s restored to revision from %2$s
eu_ES: %1$s berrikuspenera leheneratu da %2$s-tik

en: %s updated.
eu_ES: %s eguneratu da.

en: Custom field deleted.
eu_ES: Eremu pertsonalizatua ezabatu da.

en: Custom field updated.
eu_ES: Eremu pertsonalizatua eguneratu da.

en: New %s Category Name
eu_ES: %s kategoria berriaren izena

en: Add New %s Category
eu_ES: %s kategoria berria gehitu

en: Update %s Category
eu_ES: %s kategoria eguneratu

en: Edit %s Category
eu_ES: %s kategoria editatu

en: Parent %s Category:
eu_ES: %s kategoria gurasoa:

en: Parent %s Category
eu_ES: %s kategoria gurasoa

en: All %s Categories
eu_ES: %s kategoria guztiak

en: Search %s Categories
eu_ES: %s kategorietan bilatu

en: %s Category
eu_ES: %s kategoria

en: No %s found in Trash
eu_ES: Zakarrontzian ez da %s aurkitu

en: No %s found
eu_ES: Ez da %s aurkitu

en: Search %s
eu_ES: %s bilatu

en: View %s
eu_ES: %s ikusi

en: New %s
eu_ES: %s berria

en: Add New %s
eu_ES: %s berria gehitu

en: Add New
eu_ES: Berria gehitu

en: tag
eu_ES: etiketa

en: category
eu_ES: kategoria

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
eu_ES: Barkatu, Ekitaldi Egutegiak PHP %s edo berriagoa izatea eskatzen du. Zure hostatu-emate zerbitzuarekin hitzegin PHP bertsio berriago bat eskuratzeko aukerak ezagutzeko.

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
eu_ES: Barkatu, Ekitaldi Egutegiak Wordpress %s edo berriagoa izatea eskatzen du. Zure Wordpress eguneratu, mesedez.

en: Licenses
eu_ES: Lizentziak

en: Help
eu_ES: Laguntza

en: Display
eu_ES: Erakutsi

en: The following plugins are out of date: %1$s. All add-ons contain dependencies on The Events Calendar and will not function properly unless paired with the right version. %2$sLearn More%3$s.
eu_ES: Ondoko pluginak zaharkituta daude: %1$s. Gehigarri guztiek Ekitaldi Egutegiarekin mendekotasunak dituzte eta ez dute ondo funtzionatuko bertsio aproposarekin parekatzen ez badira. %2$sInformazio gehiago%3$s.

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
eu_ES: Zure ekitaldi egutegia zaharkituta dago Ekitaldi egutegi gehigarri batentzako. %sEguneratu%s mesedez.

en: Initializing Tribe Events on %s
eu_ES: %s-n Tribe ekitaldiak hasieratzen

en: today
eu_ES: gaur

en: day
eu_ES: eguna

en: past
eu_ES: igarotakoa

en: upcoming
eu_ES: datorrena

en: list
eu_ES: zerrenda

en: month
eu_ES: hilabetea

note: #-#-#-#-#  tmp-the-events-calendar.pot (The Events Calendar 4.3.4.2) #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: The Events Calendar
eu_ES: Ekitaldien Egutegia

en: Event
eu_ES: Ekitaldi

en: Events
eu_ES: Ekitaldiak

en: Organizer
eu_ES: Antolatzaile

en: Organizers
eu_ES: Antolatzaileak

en: Venue
eu_ES: Egoitza

en: Venues
eu_ES: Egoitzak

en: Upcoming Events
eu_ES: Datozen ekitaldiak

en: Events List
eu_ES: Ekitaldien zerrenda

en: A widget that displays upcoming events.
eu_ES: Datozen ekitaldiak bistaratzen dituen widget bat.

en: Settings saved.
eu_ES: Ezarpenak gorde dira.

en: Could not save %s.
eu_ES: Ezin izan da %s gorde.

en: Temporary file not found. Could not save %s.
eu_ES: Aldi baterako fitxategia ez da aurkitu. Ezin izan da %s gorde.

en: %s (post ID %d) created.
eu_ES: %s (bidalketa IDa: %d) sortu da.

en: %s (post ID %d) updated.
eu_ES: %s (bidalketa IDa: %d) eguneratu da.

en: Failed to import record in row %d.
eu_ES: Erregistroa ezin izan da %d. errenkadan  inportatu.

en: Missing required fields in row %d.
eu_ES: Beharrezko eremuak falta dira %d. errenkadan.

en: No importer defined for %s
eu_ES: Ez da %s-rako inportatzailerik definitu

en: Organizer Phone
eu_ES: Antolatzailearen telefonoa

en: Organizer Website
eu_ES: Antolatzailearen webgunea

en: Organizer Email
eu_ES: Antolatzailearen posta elektronikoa

en: Organizer Name
eu_ES: Antolatzailearen izena

en: Venue Website
eu_ES: Egoitzaren webgunea

en: Venue Phone
eu_ES: Egoitzaren telefonoa

en: Venue Zip
eu_ES: Egoitzaren posta-kodea

en: Venue State/Province
eu_ES: Egoitzaren estatua/probintzia

en: Venue City
eu_ES: Egoitzaren hiria

en: Venue Address 2
eu_ES: Egoitzaren helbidea 2

en: Venue Address
eu_ES: Egoitzaren helbidea

en: Venue Country
eu_ES: Egoitzaren herrialdea

en: Venue Name
eu_ES: Egoitzaren izena

en: Event Website
eu_ES: Ekitaldiaren webgunea

en: Event Tags
eu_ES: Ekitaldiaren etiketak

en: Event Category
eu_ES: Ekitaldiaren kategoria

en: Event Currency Position
eu_ES: Ekitaldiaren dibisa posizioa

en: Event Currency Symbol
eu_ES: Ekitaldiaren dibisa sinboloa

en: Event Cost
eu_ES: Ekitaldiaren prezioa

en: Event Show Map
eu_ES: Ekitaldiaren mapa erakutsi

en: Event Show Map Link
eu_ES: Ekitaldiaren Mapa Erakutsi esteka

en: Event Venue Name
eu_ES: Ekitaldiaren egoitza izena

en: All Day Event
eu_ES: Egun osoko ekitaldia

en: Event End Time
eu_ES: Ekitaldiaren amaiera ordua

en: Event End Date
eu_ES: Ekitaldiaren amaiera data

en: Event Start Time
eu_ES: Ekitaldiaren hasiera ordua

en: Event Start Date
eu_ES: Ekitaldiaren hasiera data

en: Event Description
eu_ES: Ekitaldiaren deskribapena

en: Event Name
eu_ES: Ekitaldiaren izena

en: Do Not Import
eu_ES: Ez inportatu

en: The following fields are required for a successful import:
eu_ES: Ondo inportatzeko eremu hauek behar dira:

en: We were unable to process your request. Please try again.
eu_ES: Ezin izan da zure eskaera prozesatu. Mesedez berriz saiatu.

en: General
eu_ES: Orokorra

en: The file went away. Please try again.
eu_ES: Fitxategia desagertu egin da. Mesedez berriz saiatu.

en: Import
eu_ES: Inportatu

en: No select options specified
eu_ES: Ez da hautatu aukerarik zehaztu

en: No checkbox options specified
eu_ES: Ez da kontrol-lauki aukerarik zehaztu

en: No radio options specified
eu_ES: Ez da aukera-botoi aukerarik zehaztu

en: Invalid field type specified
eu_ES: Eremu mota baliaezina zehaztu da

en: Free
eu_ES: Doan

en: Event Add-Ons
eu_ES: Ekitaldi gehigarriak

en: Merge Duplicates
eu_ES: Bikoiztuak bateratu

en: Time:
eu_ES: Ordua:

en: Date:
eu_ES: Data:

en: End:
eu_ES: Amiera:

en: Start:
eu_ES: Hasiera:

en: End Date
eu_ES: Amaiera data

en: Start Date
eu_ES: Hasiera data

en: %s Categories
eu_ES: %s kategoriak

en: A problem stopped the timezone update process from completing. Please refresh and try again.
eu_ES: Arazo batek ordu-zona eguneraketa prozesua osatzea ekidin du. Mesedez freskatu eta berriz saiatu.

en: %d%% complete
eu_ES: %%%d osatuta

en: Update complete: timezone data has been added to all events in the database.
eu_ES: Eguneraketa osatu da: ordu-zona datuak datu-baseko ekitaldi guztietara gehitu dira.

en: Please wait while timezone data is added to your events.
eu_ES: Mesedez itxaron ordu-zona datuak zure ekitaldietara gehitzen diren bitartean.

en: Edit %s
eu_ES: %s editatu

en: Use Saved %s:
eu_ES: Gordetako %s erabili:

en:  ask the site administrator set a different Events URL slug.
eu_ES: webguneko administratzaileari Ekitaldi URLentzako slug desberdin bat zehaztea eskatu.

en: Thanks for Updating The Events Calendar
eu_ES: Eskerrik asko Ekitaldi Egutegia eguneratzeagatik

en: Welcome to The Events Calendar
eu_ES: Ongietorri Ekitaldi Egutegira

en: Return to WordPress Updates
eu_ES: WordPress Eguneraketa orrialdera itzuli

en: Go to WordPress Updates page
eu_ES: WordPress Eguneraketa orrialdera joan

en: Return to Plugins page
eu_ES: Pluginen orrialdera itzuli

en: Go to plugins page
eu_ES: Pluginen orrialdera joan

en: United States
eu_ES: Estatu Batuak

en: Unnamed Venue
eu_ES: Izendatu gabeko egoitza
